Ważne wydarzenia

Dzień Kobiet w przedszkolu
14 marca 2024

8 marca w Gminnym Przedszkolu "Gromadka Misia Uszatka" chłopcy byli prawdziwymi super chłopakami. Obdarowali koleżanki z grup kwiatkami. ...

Wydarzenia archiwalne

Gmina Rzgów

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie

bip-logo

librus-logo

Piknik Rodzinny „ Rodzina na Tak”

5 czerwca 2023,

W sobotnie popołudnie 3 czerwca w Przedszkolu Gminnym „ Gromadka Misia Uszatka” w Rzgowie odbył się rodzinny piknik pod hasłem „Rodzina na Tak”, który zgromadził liczne grono przedszkolaków, ich rodziców i bliskich. Była to znakomita okazja do wspólnej zabawy i integracji, promocji wartości rodzinnych, budowaniu silnych więzi międzypokoleniowych oraz kształtowania zdrowego i aktywnego stylu życia bez używek.

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne wszystkich grup przedszkolnych, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Następnym punktem programu było wręczenie nagród dla uczestników konkursu „Miś Uszatek moim przyjacielem”. Później przyszedł czas na główne atrakcje festynu. Była zatem szalona zabawa na trzech dmuchańcach, gry i zabawy prowadzone przez animatorów, możliwość obejrzenia wozu strażackiego i praktycznego sprawdzenia się w roli małego strażaka, spotkania z policjantami i ich sympatyczną maskotką Pyrkiem, wspólnego zatańczenia pod okiem doświadczonej pani instruktor gorącej zumby. Wielkim powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa, dzięki której ponad 160 nagród trafiło do rąk szczęśliwych przedszkolaków. Nadwątlone zabawą siły, można było zregenerować delektując się pysznym, domowym ciastem czy smakowitą watą cukrową. W czasie pikniku był także czas na sprawy poważniejsze. Rodzice mogli bowiem skorzystać z punktu profilaktycznego prowadzonego przez naszych pedagogów.

Pinik doszedł do skutku dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu rodziców, wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie, Firmie „Gastronom” Piotr Jasiak, pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzgowie, Policji, Koła Wędkarskiego w Rzgowie, Gminnej Bibliotece w Rzgowie oraz nauczycieli i pracowników przedszkola.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

5c