Ważne wydarzenia

Dzień Kobiet w przedszkolu
14 marca 2024

8 marca w Gminnym Przedszkolu "Gromadka Misia Uszatka" chłopcy byli prawdziwymi super chłopakami. Obdarowali koleżanki z grup kwiatkami. ...

Wydarzenia archiwalne

Gmina Rzgów

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie

bip-logo

librus-logo

Pasowanie na Przedszkolaka

28 listopada 2021,

25 listopada 2021 w Przedszkolu Gminnym ,,Gromadka Misia Uszatka” odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka". Bohaterami były dzieci z grupy ,,Wiewiórki”, ale także z grupy ,,Pajacyki" i ,,Zajączki", które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem .W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz dyrektor Stanisław Górka i wicedyrektor Aleksandra Gałecka. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości i małych przedszkolaków przez dzieci z najstarszej grupy ,,Miśki" piosenką ,,Przedszkolaczek". Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie słoneczka przez pana dyrektora na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.