Skansen Bicz

6 grudnia 2021,

02.12.2021roku przedszkolaki z grupy  „Pajacyki” wybrały się na kolejną wycieczkę. Tym razem do Wioski Świętego Mikołaja w miejscowości Bicz. Na dzieci czekała moc atrakcji w przepięknej mikołajkowej scenerii. Dzieci zobaczyły mnóstwo migających światełek, wspaniałe dekoracje oraz poczuły magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na początku, po spotkaniu z Elfami, odbyła się wizyta w pracowni Elfów i zwiedzanie chaty Mikołaja.  Następnie pisanie listów do Świętego Mikołaja, lepienie pierników i bardzo emocjonujące spotkanie ze Świętym Mikołajem. Po wspólnych zabawach, tańcach i kolędowaniu przyszedł czas na zimową herbatkę i słodki poczęstunek - pierniczki. Wreszcie przyszedł czas na wyczekiwane prezenty od Świętego Mikołaja. Na zakończenie przedszkolaki z Paniami udały się na specjalną pocztę Świętego Mikołaja, aby wysłać listy.

Pobyt w wiosce przeniósł nas na chwilę do Świątecznej Krainy i zapewnił niezapomniane wrażenia. Była to przygoda pełna świątecznych atrakcji.